טיפול משפחתי וזוגי

 
 

הייעוץ הזוגי והטיפול המשפחתי לוקח בחשבון את צרכיהם ומטרותיהם של כל אחד מבני המשפחה, רואה את המשפחה כיחידה שלמה, תוך מתן התייחסות לכל אחד ממרכיביה. בשונה מתיאוריות הרואות את הפרט כ"מטופל" או כ"נושא הבעיה", מאמינים המטפלים והיועצים המשפחתיים שלנו שבמשפחה "כולם בסירה אחת".  כאשר פרט במשפחה מצוי בקושי, הקושי הינו של המשפחה כולה. המומחים יעזרו למשפחה למצוא את הפתרון המתאים לה בהתאם לנסיבות שבהן התעוררה הבעיה.

המשפחה הינה מערכת שחלקיה תלויים זה בזה ומשפיעים זה על זה. כל שינוי המתחולל במשפחה ישפיע על מרכיביה. ישנן משפחות המסוגלות להתמודד עם קשייהן בעצמן, אך משפחות רבות זקוקות לעזרת איש מקצוע כדי להיחלץ מקשיים אלה. צורך זה מתחדד במציאות חיינו כיום, בה חל ערעור של הסמכות ההורית ושינוי במבנה ההיררכי של המשפחה, שבה ההורים מוצאים את עצמם חסרי אונים לנוכח סיטואציות יומיומיות בחינוך ילדיהם. בבסיס המשפחה עומד הזוג שתפקידו יהיה למלא את השליחות המורכבת והייחודית שבהורות. לעיתים זקוק גם הזוג לייעוץ כדי לגשר על פערים בתפיסות לגבי דרכי חינוך וכדי לשפר את התקשורת ביניהם.

טיפול משפחתי וזוגי – מכון שיח
   
במסגרת הייעוץ והטיפול המשפחתי מושם דגש על הדרכת ההורים. מוצעת להורים אלטרנטיבה לייעץ "מנהיגות הורית" המתאימה למציאות חיינו העכשווית המאפשרת מציאת איזון בין קשיחות לגמישות, בין הדרך להציב גבולות ברורים לבין הכורח בשמירת כבודו של הפרט. הגישות המשפחתיות מדגישות את הכוחות והמשאבים שמצויים בכל מערכת משפחתית על מנת לעזור לעצמה. 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר